سهم بالای بیمه‌های زندگی از پرتفوی شرکت بیمه ایران معین

 

«یادداشت مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین در ماهنامه پیک بیمه ویژه نوروز 97»

 

شركت بيمه ايران معين از بدو تأسيس تاكنون با به­كارگيري تجارب گذشته و راهكارهاي جديد بيمه­اي اقدام به ارائه خدمات مطلوب و شايسته به بيمهگزاران محترم مستقر در مناطق آزاد تجاری و ويژه اقتصادي نموده است. اکنون که این یادداشت تقریر می‌شود، تردیدی وجود ندارد که شرکت بیمه ایران معین به عنوان پیشرو در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور، توانمندترین شرکت بیمهگر از لحاظ مالی و فنی در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شناخته می‌شود. موارد زیر دلیلی استوار بر این ادعا هستند:

-          در اختیار داشتن 45 درصد از پرتفوی بیمه‌ای مناطق آزاد تجاری و ویژه صنعتی؛

-         قرار گرفتن جزو پنج شرکت بیمه‌ای دارای بالاترین سرمایه؛

-         قرار گرفتن جز چهار شرکت دارای مجوز قبولی اتکایی

باید اشاره کرد علاوه بر کسب چنین جایگاهی، این شرکت موفق شده است همواره سطح یک توانگری را نصیب خود کند، به گونه‌ای که حتی در سال 1395 با نسبت توانگری برابر با 344 بالاترین میزان را در میان شرکت‌های بیمه مستقیم کشور به خود اختصاص دهد. لازم است اشاره شود چنین دستاوردی بیش از هر چیز مولود مبارک تعهد به اصول مدیریت ریسک و اصول حرفه‌ای بیمه بوده است تا ضمن سودآوری برای صاحبان سهام، بیمه‌گزاران محترم نه تنها نگرانی برای جبران خسارت‌ها نداشته باشند بلکه از محل سود مشارکت در منافع (در برخی رشته‌های بیمه‌ای خالص) امکان تسهیم در منافع شرکت را نیز داشته باشند.

از منظر حق‌بیمه تولید نیز شرکت در مسیر صحیح قرار دارد. این شرکت همواره در سایه تلاش شبانه‌روزی مدیران کاردان و دلسوز و کارکنان جوان، با استعداد و متخصص و با رعایت مقررات و الزامات بیمه مرکزی جمهوری اسلامی موفق شده است نه تنها شاهد رشد حق‌بیمه تولیدی باشد بلکه ترکیبی نسبتاً متعادل و سودآوری را ایجاد کند. مجموع حق‌بيمه شركت در سال 1395 مبلغ 4.004 میلیارد ريال بوده كه در مقايسه با سال 1394 حدود 112 درصد رشد داشته است. برآوردها نشان می‌دهد که این مبلغ در 11 ماه نخست سال 1396 با رشد 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 1395 مواجه شده است. اما نکته دیگری که در این میان حایز اهمیت است سهم بالای رشته زندگی از پرتفوی شرکت است. در این مدت ( 11 ماه نخست سال 1396) تقریباً 80 درصد از پرتفوی شرکت به بیمه‌های زندگی تعلق یافته است. این سهم نشان از حرکت سریع و قدرتمند به سمت توسعه بیمه‌های زندگی مطابق با منویات وزارت امور اقتصادی و بیمه مرکزی بوده است که با اعلام سود قطعی 24.9 و 24 و 21 درصدی برای سال‌های 1393 تا 1395 نیز همراه شده است.

سال 1396 با همه شیرینی‌ها و تلخی‌هایش به پایان رسید؛ سالی که در همه زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با فراز و فرودهایی   همراه بود.

متاسفانه در سالی که گذشت چندین حادثه ناگوار هم میهنان عزیزمان را داغدار کرد؛ در همه این حوادث شرکت‌های بیمه همواره در کنار مردم عزیز ایران بودند و سعی کردند با همراهی و همدلی و جبران بخشی از خسارتهای بیمه‌گران  الیتام بخش آلام حادثه‌دیدگان باشند.

به خصوص در حادثه زلزله کرمانشاه که قریب به 70 هزار نفر بی‌خانمان برجای گذاشت نقش شرکتهای بیمه و کمکهای مردمی بیش از سایر حوادث احساس می‌شد.

شرکت بیمه ایران معین در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتی،  رسالتی بیش از یکی شرکت بیمه‌گر برای خود قائل است از این رو سعی کرد در حادثه زلزله کرمانشاه در حد توان خود گامی در جهت همیاری هموطنان زلزلهزده  بردارد و یاری‌گر این عزیزان باشد.

در همین راستا بخشی از هزینه تهیه سررسید و سالنامه سال 97 را برای کمک به مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص داد و به عنوان اولین شرکت بیمه در نخستین روزهای حادثه با ارسال مواد غذایی و لوازم بهداشتی مورد نیاز زلزله‌زدگان یاری‌گر این عزیزان بوده است و این مسئولیت را با اهدای بورس تحصیلی به تعدادی از دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده با همکاری موسسه دارالاکرام ادامه می دهد.

سال نو را بر تمام مردم شریف ایران تبریگ می گوییم. امیدواریم سال 97 سالی سرشار از آرامش، امنیت، همدلی، مهربانی و شادی برای کشور عزیزمان ایران باشد.

 

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بیمه ایران معین می باشد.